Një vajzë e re u hodh nga kati i tretë i pallatit ku banonte këtë të shtunë, duke tronditur familjarët dhe fqinjët.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në zonën e Plazhit të Durrësit, ku si pasojë e rënies nga lartësia, vajza adoleshente ka pësuar dëmtime të shumta.

Por nga hetimet e policisë, është zbuluar një detaj i trishtë rreth 16-vjeçares, ajo vuante nga një sëmundje.

Policia bën me dije se 16-vjeçarja M.Q., vuante nga sëmundja e epilepsisë.

Dyshohet se gjendja e rënduar psikologjike për shkak të sëmundjes nga e cila vuante, e kanë shtyrë të kryejë aktin e rëndë.

Aktualisht ajo ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, me dëmtime të shumta fizike.

Comments

comments