‘DORinsight’ është faqja më e klikuar në Turqi, ndaj së fundmi ka ngritur një sondazh online për të zbuluar nga votimet se cili serial është më i pëlqyeri në Turqi.

Nuk e dimë nëse bini në një mendje, por të paktën për Turqinë ‘kupën’ e mban seriali Ezel, në vend të dytë ‘Sulltani i Madhërishëm’ dhe në vend të tretë ‘Dashuri e ndaluar’.

Ndërsa çifti i preferuar ai në serialin ‘Dashuri e ndaluar’, Kivanc Tatlitug dhe Beren Saat. Këta seriale janë transmetuar edhe në Shqipëri dhe kanë thyer rekorde audience.

Comments

comments