Vajza që shikoni në fotografi, është 20-vjeçarja që i dha fund jetës këtë të enjte, në ditën e femrave.

20-vjeçarja Erisa Veizi, nga fshati Zvirinë e Korçës, paraditen e djeshme, ka pirë fostoksinë ku për pasojë gjeti dhe vdekjen.

Bazuar në dëshminë e prindërve, e reja dyshohet se është flijuar pas një sherri me të fejuarin, për shkak se ishte në gjendje të rënduar emocionale.

Këto pretendime, të afërmit e 20-vjeçares i ngrenë, bazuar në dyshimet se kohëve të fundit, e reja kishte shfaqur shenja të qarta depresioni.


“Shkak kane qenë edhe grindjet e shpeshta me të fejuarin. Nuk ishte e qetë”, kanë thënë të afërmit në polici.

E reja nga ato që postonte në rrjetet sociale shihet e buzëqeshur ndërsa ka ndarë fotografi të shumta nga udhëtimet me të fejuarin.

Gjithsesi lidhur me këtë rast hetimet janë në vijim për të zbuluar më shumë mbi shkakun e vetëvrasjes.

Për ndjekje të mëtejshme, materialet iu referuan Prokurorisë së Korçës për veprën penale “Shkaktimi i vetëvrasjes”. /a.y/noa/

Comments

comments