Karriera si moderatore në Shqipëri duket se i ka hapur dyer të reja dhe i ka sjellë mundësi të arta, pas së shpejti, pritet që bukuroshja e ekranit të shfaqet në një prodhim të kinemasë italiane, përkrah aktorëve mjaft të njohur.

Bëhet fjalë për moderatoren e emisionit sportiv “Zona Gol”, Ilda Bejleri, e cila vitin që lamë pas, deklaroi se kishte nisur xhirimet e filmit që tashmë duket se është gati për t’u publikuar.

 

“Ka qenë një eksperiencë shumë e bukur. Filmi është ende në marrëveshje me kompani të rëndësishme. Filmi është italian dhe aktorët që marrin pjesë si Marco Giallini apo Claudio Santamaria janë aktorë shumë të njohur.”-rrëfeu Bejleri ndërsa në emision u transmetua pjesa e filmit ku shfaqet moderatorja.

Siç transmeton “Xing.a” , Në film, ajo ngacmohet nga protagonistët teksa futej në një lokal dhe e veçanta është se ajo prezantohet me emrin e saj të vërteë, Ilda. “Në fillim e pata pak të vështirë se do thoshin njerëzit: ‘Po kjo, nga moderatore doli aktore.’ Por një ditë po mendoja me vete dhe thashë: ‘Po pse, Belen Rodriguez e këto të tjerat që dalin si aktore, çfarë kanë?’”-u shpreh Bejleri.

Comments

comments