Ndoshta nuk e keni dëgjuar asnjëherë, por një kriminel i njohur për trafikim droge, ka rrëmbyer dy motra infermiere në Rio de Janeiro dhe i ka detyruar të vaksinojë të varfrit.

Mediat braziliane shkruajnë se 24-vjeçari Thomas Vieira Gomez dërgoi dy motra infermiere në Salguiero, për të vaksinuar personat që vuajnë nga problemet shëndetësore dhe për të shmangur epidemitë që kërcënojnë vendin së fundmi transmeton shqiptari.net

Gomes i shoqëruar nga pjesëtarë të bandës së tij me këtë rast kishte vjedhur edhe një sasi të vaksinave dhe shfrytëzoi rastin që të vaksinohej edhe ai për t’u mbrojtur nga sëmundja e rrezikshme.

Nga ana tjetër, motrat kanë thënë pasi janë lënë të lira se Gomez është treguar mirë me ta dhe se nuk i ka dhunuar.

Comments

comments