Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi ka tronditur mëngjesin e sotëm zonën pranë Liceut Artistik “Jordan Misja” dhe Ambasadës Amerikane në Tiranë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një servis celularësh pranë ish-drejtorisë së Higjienës, ku i plagosur kanë mbetur i zoti i dyqanit i cili në momentin e shpërthimit ka qenë duke punuar në tavolinën e tij të punës.

34-vjeçari Gentian Hoxha është transportuar për në spital pasi ka pësuar dëmtime të shumta në pjesën e sipërme të trupit. Policia ka mbërritur mënjëherë në vendngjarje dhe sipas hetuesëve, dyshohet se 34-vjeçari në ambientet e servisit prodhonte mina me celular.

Thuhet se në momentin e shpërthimit, ai ka qenë duke montuar një të tillë, kur mina i ka shpërthyer në duar. Vijon hetimi për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Burimi: Balkanweb

Comments

comments